• Rokrocznie odbywają się

   • Europejski Dzień Języków

                Johann Wolfgang von Goethe powiedział "Iloma językami mówisz tylekroć jesteś człowiekiem" , cytat ten w zupełności wystarczy, by zrozumieć sens uczenia się języków obcych dlatego też obchodzimy co roku w naszej szkole, Europejski Dzień Języków.

                Święto wszystkich języków europejskich zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strassburgu i od tamtej pory obchodzone jest corocznie 26 września. W tym dniu uświadamiamy sobie jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę.

    Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie zaangażują się w przygotowania obchodów tego dnia. Prawie wszyscy przebierają się za osoby innych narodowości, przygotowują także quizy oraz różnego rodzaju konkurencje sprawdzające wiedzę na temat krajów Europy. Są to innymi łamańce językowe, które uczniowie czytają w różnych językach, znajomość flag europejskich, śpiewanie piosenek w różnych językach.

                W ten sposób promujemy naukę języków obcych i uświadamiamy uczniom ile korzyści płynie z ich znajomości.

     

    Dzień św. Patryka

    Każdego roku 17 marca obchodzimy dzień św. Patryka, patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta jest przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją i historią Republiki Irlandii. Uczniowie naszej szkoły ubierają się na zielono, w ten dzień organizowane są różne konkursy wiedzy związane z tematyką dnia św. Patryka.